Prednáška o esenciálnych olejoch DoTerra

17.05.2016

Ďakujeme "Monika Baťková" za úžasnú prednášku o DoTerra olejoch. Veľa cenného sme sa dozvedeli. Tešíme sa na ďalšiu prednášku.

Esenciálne oleje sú prírodné aromatické zložky, ktoré sa nachádzajú v semenách, kôre, kvetoch, stonkách, koreňoch či iných častiach rastlín a plodov. Môžu byť silno a krásne voňajúce. Ak ste niekedy mali potešenie z vône ruže, alebo sa prechádzali okolo záhrad s kvetmi, či ste cítili vôňu čerstvo nakrájanej mäty, zažili ste aromatické kvality esenciálnych olejov. Oleje môžu pozdvihnúť náladu, ukľudniť zmysly, aj vyvolať silný emocionálny zážitok. Použitie esenciálnych olejov však siaha ďaleko za hranicu ich voňavého využitia.

Esenciálne oleje sa využívajú už tisícročia v mnohých kultúrach pre ich liečivé a terapeutické vlastnosti. Aj moderné trendy sa čoraz viacej obracajú k tradičnej starostlivosti o zdravie a rastúci záujem vedeckej obce prináša nové schválenia alternatívnych zdravotníckych praktík, ktoré vedú k znovuobjaveniu skutočných zdravotných úžitkov esenciálnych olejov. Veľa olejov má veľmi silné čistiace kvality a sú prírodne anti-mikróbne. Ich unikátna chemická štruktúra dovoľuje ich priame nanášanie na pokožku, inhalovanie či vnútorné užitie pre okamžitú odpoveď ľudského systému. Niektoré oleje sa môžu používať ako podpora na zlepšenie vitality a dobrého cítenia sa. Výsledkom použitia esenciálnych olejov je voňavá príťažlivosť, liečivé a terapeutické účinky, a to všetko začína otvorením fľaštičky oleja...