Dobre vedieť

|29.11.2022 Blog

Dobre vedieť

Na Zanzibar sa dostanete letecky z mnohých európskych letísk, vrátane Viedne. K nákupu letenky môžete využiť rôzne letecké spoločnosti, prípadne vyhľadávače leteniek:

  • https://www.momondo.com
  • https://www.skyscanner.net/
  • https://www.pelikan.sk/sk

K vstupu potrebujete platný pas, pričom platnosť nesmie byť kratšia, ako 6 mesiacov po odlete.

Vstupné vízum na Zanzibar vybavíte priamo na letisku, alebo online. Cena je 50 USD na osobu s platnosťou na 3 mesiace. O online víza si môžete žiadať tu: https://www.tanzaniaimmigration.org/apply-visa?action=step1

K vstupu na Zanzibar sa nevyžaduje žiadne očkovanie, no plne zaočkovaní proti Covid19 nepotrebujú PCR test pri prílete. Čiastočne zaočkovaní a nezaočkovaní cestujúci musia mať PCR test nie starší, ako 72 hodín pred odletom do Tanzánie. Deti do 12 rokov nepotrebujú očkovanie proti Covid-19 ani test.

Na Zanzibare platí tanzánijský šiling (TZS), ktorého aktuálny kurz si môžete pozrieť tu: http://www.xe.com/currency/tzs-tanzanian-shilling. Odporúčame vymeniť si eurá za miestnu menu, urobiť tak môžete už a letisku. Na ostrove zaplatíte aj dolármi či eurami, no odporúčame platiť miestnou menou, ušetríte.

Ostrov ponúka širokú škálu možných výletov, ktorá ulahodí milovníkom šnorchlovania, poznávannia nových chutí a vôní ako i milovníkom histórie.

Chcete cestovať na Zanzibar?

Napíšte nám

Súhlasíte so spracovaním Vami zadaných údajov za účelom zodpovedania otázky či podnetu adresátom správy, ktorým je Zanzibar.sk. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov nájdete v sekcii "GDPR - Spracovanie osobných údajov".

kód
Správu sa nepodarilo odoslať
Správa úspešne odoslaná